ARCHIE I RIVERDALE - Jak powstał Archie?Archie zadebiutował w Pep Comics nr 22 w odległym 1941 roku. Komiks sprzedawał się zaskakująco dobrze, a popularność rudowłosego chłopaka szybko rosła, toteż podjęto decyzje o przyznaniu mu osobnego tytułu. Pierwszy samodzielny zeszyt, pełen przygód rudzielca, wydano w 1942 roku pod nazwą Archie Comics, którą po jakimś czasie skrócono do „Archie”.

Serię wydawniczą zakończono w czerwcu 2015 roku, robiąc tym samym miejsce na nowy tytuł - „New Riverdale”. Ostatni zeszyt perypetii chłopaka o miedzianych włosach oznaczono nu-merem 666…

Nowego Archiego wypuszczono na rynek w lipcu 2015 roku. Jego wydawca - Jon Goldwa-ter, obiecał zatroskanym fanom, że nowa seria nie przewróci do góry nogami ich ukochanego świa-ta. Miała ona po prostu odświeżyć lekko przykurzoną formę.Co właściwie jest w nim tak wyjątkowego?
Po przeczytaniu opisu fabularnego komiksu, można założyć, iż nie opowiada on o niczym nadzwyczajnym; ot zwykła opowieść o zwykłym chłopaku i jego przyjaciołach. Lecz to tylko pozo-ry, gdyż w tekście aż kipi od emocji, świetnego humoru ale też dramatów. Archie wciąga w swój świat tak, że trudno jest się zeń wyrwać!


W komiksie jest zawarta świetnie napisana, zwariowana historia trójkąta miłosnego Archie-go, Betty oraz Veronicy, które to stale konkurują o serce rudowłosego bohatera. Przez te wszystkie lata zawsze towarzyszył mu wierny druh - Jughead, wzbudzający ogromną sympatię czytelników. Miłość do Jugheada była tak silna, że podobnie jak Archie, także i on dostał swój własny komiks! 
Jedno jest pewne - każdy komiks Archiego to fantastyczna przygoda, od której ciężko się oderwać; zaskakuje prostotą i przewrotnym humorem.

Co ciekawe, Archie Andrews odwiedził tak znane seriale jak chociażby „Glee”, „Punisher”, „Żółwie Ninja”oraz wiele, wiele innych.Zapraszamy na stronę naszego wydawnictwa Ultimate Comics, gdzie możecie zapoznać się z informacjami o komiksie "Archie. Tom Pierwszy" i "Riverdale. Całkiem Nowe Historie. Tom Pierwszy"

Autor: Radosław Głuchowski 
Korekta: Michał Wyszyński #archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines