Nie taki zombie straszny jak go malują...Zombie jaki jest, każdy wie. Śmierdzące to, to - powolne i o piłce z nim pogadać się nie da. Łazi taki po świecie i ciągle ryczy, że głodny. Tylko mózgi mu w głowie; jakby był jakimś intelektualistą… a przecież nie jest, bo jest zombie-korkiem - żywym trupem!

Zombiaki zazwyczaj przedstawiane są w popkulturze jako krwiożercze bestie; gdzie zombie, tam trup ściele się gęsto! Jest jednak pewien film, który wywraca ten wizerunek do góry nogami.

„Wiecznie Żywy” w reżyserii Jonathan Levinea to… no właśnie - komedia romantyczna? Horror komediowy? Fantastyka? Etykietę niech każdy przyklei we własnym zakresie, niemniej od tego tytułu musiałem zacząć niniejszy artykuł. Dlaczego? Bo kurde - w tym filmie typowy zombie zakochuje się w dziewczynie! I on faktycznie ma ochotę na jej mózg… lecz nie dosłownie, a w przenośni; interesuje go jej charakter, uczucia, emocje! I wiecie co? Ona odwzajemnia to uczucie! No Sodoma i Gomoria i Las Vegas w jednym! :)

Doprawdy dziwny to film, któremu jednak nie można odmówić oryginalności i wpadającej w ucho ścieżki dźwiękowej.


Innym ciekawym filmem, który zapadł mi w pamięć jest „Duma i uprzedzenie i zombie”. Najpewniej zapadł tak głęboko ze względu na śliczne aktorki, które wcieliły się w role sióstr Bennet, a które to tak dostojnie uprawiały na ekranie chińskie sztuki walki, wyuczone w klasztorze Shaolin. No i Pan Darcy, który do tej pory w mym mniemaniu miał przystojną twarz Colina Firtha, a po seansie zaczął nosić twarz dżentelmena posługującego się kung fu na poziomie Kung Fu Pandy + 100 do agility ! :D

Jednym słowem, ten kto nie jest ani dumny, ani wystarczająco uprzedzony, spędzi dwie godziny w wiktoriańskiej Anglii w towarzystwie oblegających ją zombie, które koniec końców chcą żyć w spokoju… jak zwyczajni ludzie - no kurde kuriozum! Panie premierze - „jak tu żyć?” :)

Anglicy chyba lubią zombie na wesoło, bo pare lat wstecz, puścili w świat zombie-komedie „Wysyp Żywych Trupów”. Film mogę śmiało polecić każdemu, kto lubi śmiechem masować przeponę; wiadomo duet Pegg/Frost jak zwykle robi robotę! Jest to pozycja nie tyle dla fanów gatunku oraz komediowej charyzmy ekranowego „Scottiego” (miłośnicy Star Treka wiedzą o kogo chodzi), co dla fanów dobrej zabawy i „angielskiej flegmy” w najepszym wydaniu ;)

Wesołych filmów o zombie jest oczywiście więcej. Jeśli chcecie obejrzeć coś około-tematycznego, warto zapoznać się z „Zombielandem”, „Martwicą Mózgu” oraz „Grindhouse: Planet Terror”, który jakby na niego nie spojrzeć, jest konkretnym pastiszem gatunku.


Polacy nie gęsi i także swojego zombiaczka mają - pamiętacie Czesia z „Włatców Móch"? Tak, wiem - ciężko go zapomnieć! No przecież to rasowy zombie! Śpi w grobie, mieszka na cmentarzu, nie ma mózga i świetnie się kamufluje, bo o dziwo nikt go nie wrzucił ze szkoły za ten strategiczny ubytek ;)


Wydawnictwo komiksowe Ultimate Comics z Zielonej Góry już wkrótce wprowadzi na rynek nowość wydawniczą, traktującą o harcerzach walczących z hordami zombie. Będzie to naprawdę interesujące czytadło, które niejednego z Was zainteresuje i wciągnie w świat przedstawiony niczym zombie wyciągający łapki do ekspedientki w mięsnym :)

Komiks nosi tytuł „Młodzi Śmiałkowie Apokalipsy” i niedługo wyjaśnimy dlaczego młodzi, dlaczego śmiałkowie i dlaczego od apokalipsy :)
   
Tymczasem do następnego poczytania kochane zombie-ludki! Aha, i uważajcie na parkowo-osiedlowych zombie, które zamiast mózga wołają o zyla na badyla ;)

Autor: Michał Wyszyński#zombie #komiks #ultimatecomics #juniorbravesofapocalypse #film #serial #popkultura #mlodzismialkowieapokalipsy #walkingdead #zywetrupy #żywetrupy #apokalipsazombie #apokalipsa #voodoo #worldwarz #zombieland #rec #residenrevil #fearthewalkingdead #thewalkinddead #twd #zielonagora  #winobranie #marszzombie #krew #wieczniezywy #jonathanlevine #warmbodies #dumaiuprzedzeniaizombie #wysypzywychtrupow #pegg #frost #martwicamozgu #grindhouseplanetterror #czesio #wlatcymoch #komedia #harcerze #survival