ARCHIE I RIVERDALE - Nowy zwiastun 3 sezonu


W czasie tegorocznego Comic Conu w San Diego zaprezentowana pierwszy zwiastun trzeciego sezonu RIVERDALE. W około 3 minutowym wideo mieliśmy jedynie parę sekund prezentujących nowe wydarzenia. Reszta była raczej podsumowaniem minionego sezonu.

I nagle 29 sierpnia 2018 roku pojawia się nowy zwiastun kipiący informacjami, a jednocześnie stawiający dużo pytań. Sprawdźcie, czy wyłapaliście takie szczegóły:

Już na początku pierwsze pytania – dlaczego Archie jest w kajdankach? I od razu przypominamy sobie aresztowanie jakie miało miejsce na koniec drugiego sezonu. Można założyć, że Rudzielec jest przewożony do więzienia, po oskarżeniu go o zabójstwo Cassidy Bullocka (odcinek 14, sezon 2). Tak naprawdę chłopak zginął z ręki Andre – ochroniarza Hirama Lodge'a. Jednak Andre również nie żyje. Jak wykaraska się z tego wszystko Archie?
 

Na kolejnym kadrze widzimy już wolnego Rudzielca w łóżku razem z Weroniką. Według informacji jakie twórcy zdradzili na Comic Conie w San Diego wiemy, że para będzie miała problemy w nadchodzącym sezonie. 

Problemy shipu #Varchie może podkreślać zdanie jakie mówi Veronica do swojego ojca – Hirama Lodge’a: „Przeżyjemy wszystko, co zaplanowaliście (…)”. Musi być jej ciężko ze świadomością, że jej chłopak jest w więzieniu, a relacje z rodzicami nie są już najlepsze. 


W dalszej części widzimy jak paczka głównych bohaterów jedzie autem (które Fred dał Archiemu do renowacji na koniec drugiego sezonu) nad jezioro. Chwila sielanki i odpoczynku. Ale zaraz widzimy znowu kadry dające do myślenia!Widzimy, jak Bughead całuje się przy ognisku, Jugheada robiącego zdjęcia,  a potem kilka solowych ujęć obsady, w tym Cheryl i Toni (czyli #choni), Veronica rozmyślająca przed lustem, a na koniec… Archie z wężowym tatuażem ?! Czyżby nowy członek Serpents? Tak jak widać tatuaż jest duży i świeży. Trudno go nie zauważyć.

Ale emocje na tym się nie kończą. W następnej kolejności zobaczymy kolejny tatuaż węża, tym razem na udzie AliceCooper! W sumie nie było by w tym nic dziwnego. W końcu wiedzieliśmy już wcześniej, że Alice należała do Serpents. Ale tutaj widzimy w łóżku razem z FPJonsem! Czyli może dojść do tego, że Betty i Jughead zostaną rodzeństwem?
 
To jeszcze nie połowa zwiastuna, a już tyle pytań! Dalej widzimy Archiego (prawdopodobnie w uniformie więziennym) idącego więziennym korytarze w asyście 2 strażników/policjantów.  

Czy Rudzielec idzie do swojej celi? A może właśnie widzimy scenę opuszczenia więzienia przez młodego Andrewsa


Dalej scena, na którą wiele osób czekało – Kevin i Moose całują się na środku korytarza w Riverdale High! Wiemy z Comic Conu, że relacja między chłopaka będzie się rozwijać burzliwie. 

Chwila spokoju i dalej widzimy ostrą scenę – oto wcześniejsi strażnicy/policjanci atakują i uderzają pałkami rudego chłopaka – czy to Archie? Jakie zamieszki mogły wybuchnąć w więzieniu? Może to element ucieczki?


Napięcie rośnie jeszcze bardziej, kiedy widzimy Betty przeglądającą tajemniczy notatnik z przerażającymi grafikami. Chwile później dziewczyna mdleje.

... a potem przerażające stworzenie, które było na rysunkach, ożywa!Po zabójstwie Jasona Blossoma, terrorze jaki wzbudził The Black Hood nastał czas na demony w Riverdale?

Mówiąc dalej o przerażających momentach, dostajemy kolejne ujęcie z Alice i Polly, które trzymają bliźniaki. Stroje i sama sytuacja kojarzy się tylko z jednym – z sektą! Ale w sumie tą zajawkę widzieliśmy już w poprzednim zwiastunie.Potem wydaje się, że wracamy do zamieszek w więzieniu. Widzimy jak Archie z wściekłością rzuca jakąś butelkę, która rozbija się o kraty drzwi do celi. Co go tak rozwścieczyło? Może Hiram odwiedził go chwilę wcześniej? 


 W końcu zwiastun kończy się krzykiem Jugheada: "Pomóżcie, pomóżcie mi!"
Wydaje się, że młody dziennikarz odkrył tajemniczą ceremonię (czyżby na słynnej Farmie, o której tyle razy mówiła Polly?). Widzimy świecie, kości i jakiś ołtarz/posąg po środku. A przed tym wszystkim 2 osoby w samej bieliźnie kłaniające się posągowi. 


Tyle,  a może aż tyle można zadać sobie pytań po obejrzeniu najnowszego zwiastuna! A co wy jeszcze w nim zobaczyliście? Zwiastun do obejrzenia również poniżej:
A po polsku przygody Archiego można poznać w komiksie 
do kupienia tutaj:

Autor tekstu: Adam Wojewoda
Korekta: Michał Wyszyński


#archie #archieandrews #andrews #fredandrews #fred #betty #bettycooper #alicecooper #alice #halcooper #hal #polly #cooper #chic #charlessmith #jughead #jugheadjones #jellybean #jones #fp #fpjones #veronica #veronicalodge #hiramlodge #hiram #hermionelodge #hermione #forsythependletonjugheadjonesIII #forsythe #pendleton #cheryl #cherylblossom #jasonblossom #jason #penelopeblossom #penelope #cliffblossom #cliff #tonitopaz #toni #topaz #josiemccoy #josie #mccoy #riverdale #noweriverdale #newriverdale #archiecomics #komiks #ultimatecomics #comics #netflix #serial #klasyki #classic #nastolatek #valeriebrown #valerie #brown #kjapa #kj #apa #sabrina #serpents #southside #dilton #doiley #diltondoiley #missgrundy #grundy #geraldine #gerladinegrundy #tomkeller #tom #keller #kevin #kevinkeller #madelainepetsch #madelaine #petsch #colesprouse #cole #sprouse #lilireinhart #lili #reinhart #camilamendes #camila #mendes #ashleighmurray #ashleigh #murray #casseycott #cassey #cott #madchenamick #madchen #amick #lukeperry #luke #perry #rossbutler #ross #buttler #reggiemantel #reggie #mantle #majorcurda #major #curda #markwaid #mark #waid #700 #archie700 #sezon3 #zwiastun