PIERWSZY OFICJALNY ZWIASTUN SERIALU SABRINA

Tak się złożyło, że 13 odcinek naszego cyklu dotyczy właśnie zwiastuna nowego serialu Netflixa - "The Chilling Adventures of Sabrina". Serial jest horrorową adaptacją komiksów z wydawnictwa Archie Comics, których twórcą był Roberto Aguirre-Sacasa. Twórcą serialu również jest Sacasa.
Po długim wyczekiwaniu na serial dostaliśmy w środę plakat promujący serial. A dzień później, w czwartek 13 września 2018 roku (znowu 13, przypadek?) zaprezentowano minutowy zwiastun wideo. Poniżej nasza analiza tego wideo.

Tematem przewodnim zwiastuna są urodziny Sabriny. Według świeczek - 15 urodziny. Widzimy zapalane zapałki, czerwone świeczki na torcie, zapalanie tych świeczek. W międzyczasie są urywki, co będzie się działo w pierwszym sezonie.
Widzimy szybką prezentację miasta: tablicę przed domem Sabriny z napisem "Kostnica Spellmanów", witrynę sklepu, prawdopodobnie z akcesoriami na Halloween, dalej szkołę w Greendale (mieście po drugiej stronie Sweetwater, rzeki nad którą położone jest Riverdale). Do tego miasta uciekła panna Grundy z Riverale High...


Sabrina wiedzie spokojne życie - chodzi do szkoły, bawi się ze znajomymi, umawia się z chłopakami. Ot normalna nastolatka. Ale wszystko zmieni się w dniu jej urodzin. Wtedy właśnie ujawni się jej magiczna moc - dziewczyna jest czarownicą. Właściwie to pół czarownicą, pół człowiekiem.
Dalej już jest pełno magi! Widzimy trzy dziewczyny ubrane w starodawne stroje, a po chwili te same dziewczyny z demonicznymi obliczami. Kim są ludzie za nimi? To ich ofiary? Wyznawcy? Następnie krąg ze świec, na środku którego leży nie przytomna Sabrina. Czyżby ktoś odprawiał nad nią egzorcyzmy? Sekundę później mamy 5 dziewczyn stojących na wierzchołkach pentagramu. Na jednym z nich prawdopodobnie stoi Sabrina z księgą w ręce. A kogo ma uosabiać kukła w środku gwiazdy?Nie ma chwili na złapanie oddechu! Kolejną rzeczą jaką widzimy jest prawdopodobnie sen Sabriny. Pokazano w nim demoniczną postać z głową kozy - i wielkimi rogami! A nasza nastolatka leży w białej wannie, po środku lasu, z zapalonymi świecami. Czy to na pewno sen? Jest przez sekundę scena, w której Sabrina przechodzi przez tajemniczy portal.
Po tylu emocjach i dających do myślenia fragmentów nastaje spokój - widzimy zaprezentowanych wcześniej bohaterów siedzących przy stole. Wszyscy śpiewają Sabrinie w posępny sposób "sto lat" oraz patrzą w jej stronę. Dziewczyna ma przed sobą tort ze świeczkami. A za nią stoją najprawdopodobniej jej ciotki - Hilda i Zelda. Nie jesteśmy tego pewni, ponieważ nie widać ich twarzy.


Na koniec widzimy tego, na którego chyba najbardziej czekałem - kota Salema. Ciekawe, czy będzie miał podobną rolę jak w poprzednim serialu?

Zwiastun narobił jeszcze większego apetytu niż prezentowane wcześniej zdjęcia i plakat. Na szczęście to już tylko "kilka" dni i cały pierwszy sezon będzie można obejrzeć w jeden dzień! Kto tak zrobi? Ja na pewno!

Na początku października odbędzie się Comic Con w Nowym Yorku. Netflix zapowiedział na nim panel o serialu Sabrina. Na pewno wtedy dowiemy się więcej o fabule serialu. Oraz powinien zostać zaprezentowany dłuższy zwiastun serialu.

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda
Korekta tekstu: Michał Wyszyński
Grafika: Michał Wyszyński

#archiecomics #komiks #serial #sabrina #ultimatenews #ultimatecomics #archieiriverdale #blog #promocja #netflix #promo #trailer #zwiastun #salem #hilda #zelda #greendale #sweetwater #robertoaguirresacasa #spinoff #demon #horror #archiehorror