ARCHIE I RIVERDALE - SABRINA OFICJALNY ZWIASTUN

Im bliżej premier nowych sezonów lub nowych seriali tym twórcy coraz bardziej podkręcają atmosferę wokół swojej produkcji. Październik to miesiąc z mega kumulacją premier w świecie seriali.
Nie inaczej jest z najnowszym serialem Roberto Agiurre-Sacasa - "The chilling adventures of Sabrina", który powstał na podstawie komiksów o tym samym tytule (również autorstwa Roberto Aguirre-Sacasa). Dostaliśmy już krótki zwiastun poświęcony urodziną Sabriny, w którym mogliśmy po raz pierwszy przyjrzeć się jak będzie wyglądał świat nastoletniej czarownicy. A wczoraj, 3 października 2018 roku został zaprezentowany pełny 150 sekundowy zwiastun.
 


W poprzednim zwiastunie poświęconym urodzinom Sabriny mogliśmy zobaczyć jak wygląda świat w Greendale (dokładnie tutaj uciekła miss Grundy z Riverdale) oraz poznać bohaterów. Jednak nie poznaliśmy zarysu fabuły.

Dopiero najnowszy zwiastun zdradził nam kilka sekretów z fabuły serialu. Na początku wiemy, że Sabrina jest świadoma swojego pochodzenia - jest półczłowiekiem i półczarownicą. Dziewczyna wraca z randki z Harvey'em Klinke'm i po wejściu do domu wskazując palcem na radio, włączyła muzykę i zaczęła tańczyć ze szczęścia. Widzimy sielankowe życie jakie prowadzi nastolatka - spotyka się ze znajomymi, chodzi na randki do kina i świętuje swoje urodziny. Wszystko idzie wspaniale, aż do jej 16 urodzin.
W 16 urodziny Sabrina musi zdecydować, w którym świecie chce żyć - w ludzkim ze swoimi przyjaciółmi, czy w świecie czarownic z swoją rodziną. Podczas rytuału w obecności innych czarownic i ciotek - Zeldy i Hildy będzie musiała podjąć ostateczną decyzję.

"Sabrino, wyrzekasz się światła, by podążyć ciemności?"
Sabrina wybiera świat ludzi. I chyba w tym momencie zacznie się tak naprawdę cała akcja serialu. Widzimy następnie Madame Szatan, która obiecuje Diabłu, że przeciągnie Sabrinę na stronę zła. Dziewczyna nie jest tolerowana przez inne czarownice - będące pełnej krwi. Jednak z zwiastuna możemy wywnioskować, że w pewnym momencie się to zmieni. 


Następnie pojawia się postać, na którą czekałem - przez moment widzimy kota Salema. To nie jest już ten zabawny kot znany z serialu komediowego z serialu "Sabrina nastoletnia czarownica". Ciekawe, czy będzie potrafił mówić.
Dalej widzimy kilka nowych postaci, nie znanych nam z poprzednich seriali emitowanych w Polsce. Dostajemy w szybkim czasie różne przebitki - tajemniczy rytuał, który odprawia Sabrina z innymi czarownicami, ślub wśród czarownic oraz choćby ucieczkę Sabriny przed strachem na wróble. 


Można dostać gęsiej skórki oglądając najnowszy zwiastun serialu "The chilling adventures of Sabrina"! I jedno jest pewne - to nie jest ta sama nastoletnia czarownica jaką znamy z innych serialu emitowanych w Polsce przez lata.
W finale zwiastuna widzimy krótką scenę z czarnym humorem. Ciotka Zelda zabija swoją siostrę Hildę, ponieważ ta ją wkurzała i zakopała w ogródka. A sekundę później widzimy rękę przebijającą się przez ziemię na cmentarzu. Także i w tym horrorze będziemy mogli się zaśmiać przez chwilę, by po chwili wzdrygnąć się ze strachu.

"The chilling adventures od Sabrina" zadebiutuje na całym świecie 26 października na platformie Netflix. Serial będzie miał 10 odcinków, każdy z nich będzie trwał około godzinę. Obecnie trwają prace nad drugim sezonem serialu.

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics.

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:

http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda
Korekta tekstu: Michał Wyszyński

#archiecomics #komiks #serial #sabrina #ultimatenews #ultimatecomics #thechillingadventuresofsabrina #salem #zelda #hilda #netflix #madamsatan #greendale #premiera #halloween