TRZECI SERIAL Z UNIWERSUM ARCHIE COMICS CZĘŚĆ I


Za nami premiera trzeciego sezonu "Riverdale", przed nami premiera "The chilling adventures od Sabrina" w przyszły piątek, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to może nie być koniec serialowego uniwersum od Archie Comics. 

W wakacje na jednym ze spotkań z fanami, Roberto Aguirre-Sacasa na pytanie czy planuje dalsze seriale z uniwersum Archie Comics odpowiedział, że jest gotowy do tworzenia kolejnego serialu. Przypomnijmy, że showrunner "Riverdale" i "The chilling adventures of Sabrina" jest także dyrektorem kreatywnym w wydawnictwie Archie Comics.  

"Wszechświat Archiego istnieje od 80 lat" - wyjaśnił. "W pewnym sensie jest prawie tak stary, jak wszechświat DC, jeśli nie starszy, zawsze o tym rozmawiamy."

Roberto zdradził również, że całość prac jest na wstępnym etapie i jak tylko będą mieli jakieś konkrety powiadomią fanów.  
Archie Andrews i Jughead Jones. Kadr z serialu RIVERDALE

Poniżej prezentujemy pierwszą część artykułu,w którym podajemy kilka naszych typów, jakie seriale mogą ewentualnie powstać. 

1. JOSIE I KOCIAKI
Josie doczekała się już 2 seriali animowanych - "Josie and the Pussycats" oraz "Josie and the Pussycats in outer space". Pokazywano je w telewizji w latach 70. Pierwszy serial doczekał się kilka lat temu polskiego dubbingu i można było go oglądać w telewizji Boomerang.

W roku 2000 Warner Bros stworzył również film fabularny "Josie i Kociaki". Było to na długo przed  światowym boomem na filmowe adaptacje komiksów i może dlatego film nie odniósł większego sukcesu. 

Ale wracając do naszych czasów. Josie, Valerie i Melody pojawiają się jako postacie drugoplanowe w "Riverdale". Obecnie możemy śledzić losy jedynie Josie. A dwa pozostałe kociaki nie pojawiają się już w serialu. Fani w USA spekulują, że może jest to znak, że twórcy pracują nad ich osobnym serialem. Przypomnijmy, że po restarcie całego uniwersum komiksowe Archie Comics w 2016 roku pojawił się komiks z nowymi przygodami Kociaków. Okładka poniżej. Ewentualny nowy serial mógłby pokazać trasę koncertową dziewczyn oraz bohaterów znanych z seriali animowanych i komiksów.
Josie and the Pussycats, zeszyt 1 

2. THE MIGHTY CRUSADERS
Wydawnictwo Archie Comics to nie tylko nastolatki. To także superbohaterowie. Od lat 40 XX wieku wydawnictwo wydawało serie komiksowe ze swoimi superbohaterami. Razem tworzyli oni grupę pod nazwą The Mighty Crusaders (Potężni Krzyżowcy). 

Pod koniec 2017 roku ukazała się 4 zeszytowa miniserial z nowymi przygodami Krzyżowców. Kilka miesięcy później (w czerwcu i lipcu 2018) ukazał się niesamowity crossover nastolatków z Riverdale z The Mighty Crusaders (pisaliśmy o tym tutaj)

Może to być jakiś trop. Pokazanie serialu o całej drużynie superbohaterów, lub o którymś z jej członków. Jednak, czy w czasach kiedy mamy już kilkanaście seriali o superbohaterach ma szansę przebicia kolejny? Poniżej okładka pierwszego zeszytu miniserii z 2017 roku. 
The Mighty Crusaders, zeszyt 1, 2017
Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

3. THE MIDNIGHT CLUB
Zbliża się 4 odcinek trzeciego sezonu "Riverdale" pod tytułem "The Midnight Club", w którym aktorzy odtwarzający obecnie rolę nastolatków wcielą się w rolę nastoletnich rodziców swoich bohaterów. I tak KJ Apa grajacy Archiego Andrewsa w tym odcinku wcieli się w rolę Freda Andrewsa, Lili Reinhart grająca Betty Cooper wcieli się w młodą Alice Cooper, a na przykład Madelaine Petsch odtwórczyni roli Cheryl zaprezentuje młodą Penelopę Blossom. Fani od razu zaczęli spekulować, że jest to dobry pomysł na osobny serial. Sama informacja o ewentualnym trzecim serialu z uniwersum Archie Comics pojawiła się w czasie kręcenia przez ekipę zdjęć do właśnie tego odcinka. 
Kadr z odcinka S03E04 serialu "Riverdale", 2018

4. SOUTHSIDE SERPENTS
Ekipa Southsite Serpents powstała tak naprawdę na potrzeby serialu "Riverdale". Nigdy wcześniej Sweet Pea, Fangs Fogaty czy też Penny Peabody nie występowali w świecie Archie Comics. A na przykład Toni Topaz była zwykłą uczennicą w Riverdale High. Na potrzeby serialu i nowej wizji świata Archiego powstała grupa Southside Serpents oraz jej poszczególni członkowie. W pierwszym sezonie grupa była lekko zarysowana. Dzięki jej bardzo pozytywnemu odbiorowi przez widzów, już w drugim sezonie Węże mają więcej czasu antenowego. Może by pokazać Serpents z czasów ich powstawania? Albo z czasów młodości FP Jonesa? Czy to będzie właśnie trzeci serial?
Ekipa Southside Serpents, kadr z serialu "Riverdale"

Ciąg dalszy artykułu w drugiej części - już wkrótce.

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda
Korekta tekstu: Michał Wyszyński

#archiecomics #komiks #serial #riverdale #ultimatecomics #sabrina #themidnightclub #serpents #southsideserpents #themightycrusaders #josieikociaki #trzeciserial #spekulacje