TRZECI SERIAL Z UNIWERSUM ARCHIE COMICS CZĘŚĆ II


Za nami premiera trzeciego sezonu "Riverdale" oraz wczorajsza premiera nowego serialu "The chilling adventures of Sabrina", a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to dopiero początek serialowego uniwersum od Archie Comics. 

Poniżej prezentujemy drugą część artykułu,w którym podajemy kilka naszych typów, jakie seriale mogą ewentualnie powstać.  A pierwszą cześć znajdzie klikając w ten link.

5. The Black Hood
Postać The Black Hooda tak naprawdę nie powstała na potrzeby drugiego sezonu "Riverdale". Pierwowzór serialowego złoczyńcy to w rzeczywistości superbohater, obrońca uciśnionych, który swój debiut na kartach komiksu miał już w latach 40 XX wieku. Twórcy mogą tutaj stworzyć serial superbohaterski, w którym The Black Hood walczyłby z przestępczością, lub mogą pokazać przeszłość Hala Coopera. Co mogło by przybliżyć widzom jego historie i wytłumaczyć jego postępowanie. Poniżej okładka nowej wersji przygód The Black Hooda. 
Okładka komiksu "The Black Hood"

6. Harper Lodge

Harper jest nową postacią w całym uniwersum Archie Comics. W 2014 roku twórcy przedstawili nam nową dziewczynę - Harper Lodge. Jest to kuzynka Veroniki, która projektuje odzież oraz jeździ na wózku inwalidzkim. Dziewczyna nie jest taka jak inni członkowie rodziny Lodge'ów i nie kieruje się chęcią zysku wszelkimi możliwymi dostępnymi środkami. 


Postać Harper była odważnym krokiem jaki wykonało wydawnictwo. Niepełnosprawni bohaterowie wciąż bardzo rzadko pojawiają się w komiksach i serialach. Serial z jej przygodami mógłbym propagować tolerancję oraz uświadamiać ludzi, jak żyją niepełnosprawni. Z drugiej strony twórcy mogli by przedstawić bohaterów uniwersum Archie Comics w wielkomiejskim świecie. Można powiedzieć, że coś na styl serialu "Plotkara" (Gossip Girl).

Okładka komiksu z premierowym występem Harper Lodge

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

7. Goovies Groovie

W latach 70-tych dzieciaki mogły oglądać animowane przygody Archiego oraz Sabriny, nastoletniej czarownicy. Jako spin-off do Sabriny powstał serial Goovies Groovie. Była to humorystyczna kreskówka z potworami, które były podobne do Drakuli, potwora Frankensteina czy też wilkołaka. Moda na wampiry i wilkołaki na świecie wciąż trwa, więc może humorystyczna wersja ich przygód również znajdzie odbiorców? Tutaj serial aktorski może być bardzo drogi, ale w sumie czemu nie zrobić rebootu jako serial animowany?


8. Szubienica - The Hangman
Postać szeryfa Michaela Minetty nie jest nowa w uniwersum Archie Comics. Michael Minetta jest superbohaterem The Hangmanem (Szubienicą) i należał w przeszłości do The Mighty Crusaders (o których pisaliśmy w poprzedniej części tego artykułu). Jest on pierwszym członkiem drużyny superbohaterów jaki pojawił się w serialu "Riverdale", nie licząc The Black Hooda, o któym pisaliśmy wyżej. 

Czy Michael Minetta może doczekać się swojego solowego serialu jako superbohater? Wydaje nam się, że są na to nikłe szanse. A jego pojawienie się w "Riverdale" było bardziej smaczkiem dla fanów uniwersum komiksowego.Czy któryś z naszych pomysłów się spełni? Tego nie wiemy. Czekamy z niecierpliwością na nowe informacje od twórców "Riverdale" i "The chilling adventures of Sabrina".

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda
Korekta tekstu: Michał Wyszyński

#archiecomics #komiks #serial #riverdale #ultimatecomics #sabrina #themidnightclub #serpents #southsideserpents #themightycrusaders #josieikociaki #trzeciserial #spekulacje #thehangman #szubienica #theblackhood #blackhood #harperlodge #gooviesgroovies