RIVERDALE SEZON 1 NA DVD - RECENZJA

We wrześniu odbyła się polska premiera serialu RIVERDALE na DVD. Wydania podjął się obecenie największy dystrybutor DVD w Polsce - firma GALAPAGOS. I to właśnie teraz jeszcze większa rzesza fanów Archiego, Veroniki, Betty, Jugheada, czy też Cheryl może poznać ich przygody. Jako wydawca komiksowego roszerzenia serialu RIVERDALE zostaliśmy poproszeni o przygotowanie dla was recenzji. 

Serial pewnie większości z was jest znany. Ale drogą krótkiego wstępu szybko przybliżę fabułę pierwszego sezonu. W miasteczku Riverdale dochodzi do tajemniczego morderstwa Jasona Blossoma, syna jednej z najbogatszych rodzin w mieście. W między czasie do Riverdale wraca Hermione Lodge razem z córką Veroniką. Mamy kilku głównych bohaterów - Archiego Andrewsa sympatycznego rudzielca, który chce wszystkim pomagać, Jugheada Jonesa - najlepszego przyjaciela Archiego oraz outsidera, Betty Cooper - uroczą dziewczynę z sąsiedztwa, która skrywa w sobie mrok, a także wspomnianą wcześniej Veronikę Lodge - bogatą dziewczynę, której ojciec trafił do więzienia za oszustwa finansowe. Przyjaciele starają się poznać tajemnicę śmierci Jasona oraz przy okazji odkrywają różne inne mroczne sekrety pozornie spokojnego miasteczka.

Paczka od firmy GALAPAGOS - Box DVD oraz promocyjne 4 przypinki z bohaterami serialu

Pierwszy sezon RIVERDALE został zebrany w 3 płytowe wydanie. Na nich właśnie możemy obejrzeć wszystkie 13 odcinków pierwszego sezonu oraz prawie 50 minut materiałów dodatkowych. W pudełku przy każdym odcinku mamy krótkie streszczenie poszczególnych odcinków. Także jeśli z jakiś tajemniczych względów przerwiecie maraton pierwszego sezonu, to po opisie szybko się odnajdzicie gdzie skończyliście. Wydanie jakie przygotowała firma GALAPAGOS można oglądać w 4 wersjach językowych - w oryginalnej angielskie, z dubbingiem niemieckim, z dubbingiem włoskim oraz z polskim lektorem. Serial można oglądać również z napisami, do wyboru są cztery wyżej wymienione języki.

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics
http://ultimatecomics.pl/Riverdale-Tom-Pierwszy-p61
REKLAMA

Na każdej z 3 płyt po paczce odcinków można obejrzeć materiały dodatkowe. Trwają one w sumie prawie 50 minut. A największa paczka dodatków znajduje się na płycie trzeciej. Jak to standardowo w wydaniach DVD, tak i tutaj możemy obejrzeć sporo usuniętych scen, które nie pojawiły się finalnie w serialu. Dużo śmiechu wywołują gagi z planu. Możemy zobaczyć jak naszym ulubieńcom plączą się języki w czasie nagrań, albo kto był największą gapą na planie i co chwilę się potykał. Fajnym dodatkiem są 2 załączone piosenki w wykonaniu Archiego i Valerie oraz Archiego i zespołu The Pussycats z gościnym udziałem Veroniki Lodge. 

Wnętrze boxu DVD - opis zawartości poszczególnych płyt

Wśród pozostałych dodatków mamy 3 filmy dokumentalne. Na pierwszej płycie możemy posłuchać wypowiedzi Roberto Aguirre-Sacasa o jego pomyśle na serial i dlaczego wprowadził zmiany względem komiksu. Drugi dokument przybliża nam mieszkańców miasta i ich sekrety. Trzeci filmik został nagrany na panelu serialu RIVERDALE w czasie San Diego Comic Con 2016. Drugi i trzeci filmik znajdują się na płycie numer 3.

komiks Archie, DVD Riverdale, komiks Riverdale oraz promocyjne przypinki


Jako Wydawnictwo Ultimate Comics przygotowaliśmy dla fanów serialu aż 2 komiksy rozszerzające świat przedstawiony w serialu. Komiks ARCHIE TOM PIERWSZY to pierwowzór serialu. Można w nim poznać bohaterów, którzy od ponad 75 lat bawią i uczą amerykańską młodzież. Teraz nadszedł czas byśmy i my ich poznali. Natomiast komiks RIVERDALE CAŁKIEM NOWE HISTORIE to 9 opowieści uzupełniających wątki pierwszego sezonu RIVERDALE. 3 historie z Cheryl, 3 historie z Jugheadem, solowe komiksy Archiego, Betty, Veroniki oraz Jugheada, czy też dłuższa zagadka ze szkolnej stołówki z udziałem wszystkich bohaterów. 

DVD RIVERDALE to absolutny mast have dla każdego fana i fanki serialu. A komiksy od Ultimate Comics to idealne uzupełnienie serialu.

Więcej zdjęć poniżej
Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics
http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70
REKLAMAAutor tekstów: Adam Wojewoda#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #dvd