BOŻE NARODZENIE W DOMU SPELLMANÓW


W każdym domu spędza się inaczej święta. W jednym je się najpierw barszcz i uszka, potem dzieli opłatkiem. W innym jest odwrotnie, a w jeszcze kolejnym nikt nie lubi barszczu. Jednym z takich wyjątkowych domów jest również dom Sabriny Spellman. Zacznijmy od tego, że ten wielki dom to także dom pogrzebowy.  A w takim miejscu mogą pojawić się duchy. I wcale nie będą to duchy byłych, obecnych i przyszłych świąt...


Na szczęście wiedźmy i czarodzieje mają sposoby na takich nieproszonych gości. W dniu kiedy mamy najkrótszy dzień w roku, czyli świętowane przez Kościół Nocy Przesilenie Zimowe, u Spellmanów zapala się w kominku specjalne drewno, które ma się palić przez całą noc aż do rana. Robi się tak w obawie przed duchami i tym co może wleźć do domu przez komin. 


Idealne na Święta komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

Kiedy nasz dom jest już bezpieczny możemy zająć się przygotowaniami do świętowania Przesilenia Zimowego. Każda dobra czarownica przygotowuje wyśmienite potrawy w swojej kuchni. W każdym z przygotowanych dań można znaleźć odrobinę magi. Naturalnie są to pozytywne zaklęcia, a nie jakieś klątwy.  


Po przygotowaniu smakołyków jest jeszcze chwila żeby odwiedzić przyjaciół i najbliższych. Naturalnie nie wypada iść z pustymi rękami. Prezent powinien mieć w sobie odrobinę magi. Tak jak na przykład niewypisujące się kredki, które Sabrina podarowała Harvey'owi. Ważne żeby prezent był dany od serca. 


Wieczorem można już tylko szybko udekorować dom, by następnie złożyć sobie nawzajem życzenia i patrzeć jak niektórzy gimnastykują się by powiedzieć coś miłego. A chwilę później zasiąść z całą rodziną do wspólnej rozmowy, czy też jak to jest w domu Spellmanów do czytania "Opowieści Wigilijnej". Wszak to opowieść o duchach i o świętach w jednym. 
Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html

Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archiecomics #sabrina #greendale #swieta #bozenarodzenie #ultimatecomics #ultimate #comics #serial #netflix #blog