TEGO MOŻE NIE ZAUWAŻYLIŚCIE - RIVERDALE S03E07


Przygotowaliśmy dla was paczkę ciekawostek z odcinka 7 trzeciego sezonu RIVERDALE. Zobaczcie jakie smaczki przemycali twórcy w tym właśnie odcinku.

1. Laurie Lake
Słodka dziewczyna z farmy Laurie Lake, która uwiodła Archiego podczas golenia nie jest przypadkową postacią. Sztandarowym komiksem Wydawnictwa Archie Comics są i były przygody rudzielca Archiego oraz jego przyjaciół. Jednak wydawnictwo wydawało również inne tytuły. Jednym z nim był Wilbur Comics z przygodami Wilbura Wilkinsa. Wilbur to blond włosy chłopak, który kocha się właśnie w Laurie Lake. Komiksy z Wilburem ukazywały się w latach 1944 - 1965. W sumie wyszło 90 zeszytów serii. 

Laurie Lake w wersji serialowe i w wersji komiksowej
Przykładowa okładka komiksu Wilbur. Na okładce Wilbur tańczy z Laurie, a za nimi w tle mamy Archiego z Veronicą.


2. "Amerykański gotyk"
Archie i Jughead zakradają się na farmę. Chcą się na niej ukryć i odpocząć w czasie ucieczki z Riverdale. Jughead widząc farmę mówi, że jest ona "trochę zbyt w stylu Amerykańskiego gotyku". Jest to nawiązanie do obrazu Granta Wooda z 1930 roku, przedstawiającego rolnika z córką przed domem na wsi. Obraz jest bardzo popularny w USA i często pojawia się w filmach, serialach, czy też kreskówkach. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda to dzieło sztuki:


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics


3. Cameo 
Cameo to zabieg polegający na krótkim wystąpieniu w serialu/filmie znanej osoby, która nawet wciela się w samego siebie. Najsłynniejsze cameo obecnie to Stan Lee, który pojawił się we wszystkich produkcjach z MCU. W 7 odcinku RIVERDALE również pojawia się pewna znana postać. Chodzi o postać Johnny'ego Goldwater'a. Postać tą gra Jesse Goldwater, syn prezesa Wydawnictwa Archie Comics - Jona Goldwatera. Jesse w wywiadach mówił, że był bardzo podekscytowany możliwością zagrania w RIVERDALE. 


4. Bullio Lapis
Betty po włamaniu się do szafki z kartami medycznymi w szpitalu znajduje w dokumentach medycznych pacjentek, że dziewczynom przepisano lek o nazwie Bullio Lapis. W języku łacińskim bullio znaczy wrzenie, a lapis to kamień. Czyli lek można przetłumaczyć jako Gorące Kamienie, co przekładając na angielski daje Fizzle Rock, a tak właśnie nazywa się nowy narkotyk jaki produkuje Hiram Lodge.


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

5. Men in black
Tytuł 7 odcinka to "Men in black". Pierwszym skojarzeniem może być seria filmów, seriali i animowanych o facetach w czerni, czyli specjalnej grupie walczącej z kosmitami. Hiram Lodge przez dzieciaki z miasteczko, do którego przybywają Archie i Jughead nazywany jest mężczyzną w czerni. Twórcy nawiązują tutaj do czarnego charakteru z serii książek Stephena Kinga pod tytułem "Mroczna wieża". 

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:

http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody