ARCHIE ANDREWS CZY WILBUR WILKINS?


Na pewno każdy z was pamięta The Black Hooda, z którym nasi bohaterowie walczyli w drugim sezonie RIVERDALE. Archie Andrews bardzo się w to zaangażował. Założył między innymi klub uczniów do obrony mieszkańców o nazwie "The Red Circle". Jednak  żeby bronić kogoś, trzeba mieć czym bronić. Dlatego Archie udał się do sklepu z bronią uzupełnić ekwipunek. 


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

I tutaj pojawia się ciekawostka. Archie jako nastolatek nie może kupić broni. Tylko osoby pełnoletnie mają do tego prawo. Na szczęście rudzielec ma podrobione prawo jazdy. Twórcy kręcąc serial nawet zrobili zbliżenie na nie. I zamiast "Archie Andrews" jest tam podany "Wilbur Wilkins". Nie było by to niczym szczególnym, gdyby nie fakt, że Wilbur Wilkins to również postać z komiksów Archie Comics. 


Komiksy z Wilburem ukazywały się przez ponad 20 lat na równi z komiksami o przygodach Archiego. Wilbur Wilkins to blond chłopak, który jest zakochany w Laurie Lake. O ich perypetiach opowiedziano bardzo wiele niesamowicie śmiesznych historii. Całość ukazała się w 90 zeszytach, które zostały wydane w latach 1944 - 1965. Po 1965 roku serial została skasowana Często porównywano Wilbura i Laurie do Archiego i Betty. Poniżej można zobaczyć okładkę współczesnego wydania zbiorczego przygód Wilbura, przykładową okładkę oraz krótki pasek komiksowy z Wilburem i Laurie. 
 Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews