ARCHIE, SABRINA I KATY - NOWY SERIAL Z UNIWERSUM ARCHIE COMICS SPIN OFF


Telewizja The CW (producent serialu "Riverdale") ogłosiła właśnie, jakie zamówiła 4 odcinki pilotażowe nowych seriali, które pokażą w sezonie 2019/2020. I wśród nich znalazł się drugi już spin-off "Riverdale" - serial "Katy Keene".

Jak pisaliśmy w październiku w dwóch naszych wpisach na blogu (tekst pierwszy tutaj i tekst drugi tutaj) w czasie jednego z konwentów w wakacje 2018 showrunner "Riverdale" Roberto Aguirre-Sacasa zdradził, że trwają wstępne prace nad trzecim serialem opartym na uniwersum komiksowym Archie Comics. W naszym tekście podaliśmy 8 możliwości, jakie to mogą być produkcje. Jednak swoje pomysły w większości oparliśmy na wątkach znanych z "Riverdale" (jak np. serial o Josie i Kociakach lub o Serpents). Twórcy już wtedy zapowiadali, że nowy serial będzie całkowicie inny niż "Riverdale" i wtedy zbliżającej się premiery serialu "Sabrina".

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

Nowy serial w formie musicalu będzie opowiadał o przygodach czwórki głównych bohaterów wchodzących do świata showbiznesu w Nowym Yorku. Poznamy zmaganiach młodych bohaterów w świecie mody, w drodze na Broadway i do studia nagraniowego. Historia ma się skupiać wokół kultowej postaci Katy Keene. Scenariusz napisze (jak i w przypadki "Riverdale" i "Sabriny") Roberto Aguirre-Sacasa i Michael Grassi (scenarzysta "Riverdale"). Producentami wykonawczymi będą Greg Berlanti (odpowiedzalny za uniwersum Arrowwesum, opartym na komiksach wydawnictwa DC, emitowanych również w telewizji The CW), Sarah Schechter i Jon Goldwater.  
Roberto Aguirre-Sacasa i Greg Berlanti

Kim jest Katy Keene? Jest ona obok Archie, Jugheada czy też Wilbura jedną z najstarszych postaci komiksowych wydawnictwa Archie Comics. Pierwszy raz Katy pojawiła się w 5 numerze serii komiksowej "Wilbur" z 1945 roku. Katy to modelka, piosenkarka i aktorka, która jako młoda dziewczyna rozwija swoją karierę w Nowym Yorku. Postać Katy pojawiała się goście w komiksach "Archiego" i "Wilbura", aż do 1949 roku, kiedy to otrzymała swój własny tytuł. Komiks ukazywał się przez kolejne 12 lat. Później na 20 lat Katy znikła z kart komiksów. W 1979 roku wróciła z nową serią liczącą 18 zeszytów. Następnie pojawiała się gościnie w różnych miniserial, aż do 2005 roku. Po 2005 roku Katy występowała w nowej serii komiksowej, liczącej 10 numerów. 


Katy Keene to 21 letnia studentka. W jej przygodach towarzysze jej rudowłosa siostra, którą nazywana "Sis" (skrót od siostra). W życiu Katy pojawiło się kilku chłopaków - rudowłosy bokser KO Kelly, bogaty blondyn Randy Van Ronson, czy też tancerz Ramon Ramirez i parodia Arnolda Schwarzeneggera, czyli Arnold Horsenlegger. Rywalkami dziewczyny są Gloria Grandbilt i Lucki Lorelei (również modelki). 

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archiecomics #komiks #serial #riverdale #ultimatecomics #sabrina #trzeciserial #spinoff #katykeene #katy #keene #riverdale #archie #jughead #betty #veronica #zelda #hilda #robertoaguirresacasa #roberto #aguirre #sacasa #thecw