ARCHIE ZE SMALVILLE


Serial "Riverdale" powstaje w studiu Warner Bros. Większość nagrań realizowana jest w miejscowość Vancouver. Oprócz "Riverdale" studio tworzy między innymi seriale "Arrow", "The Flash", "Supergirl", itp. W grudniu w powyższych 3 seriach odbywa się potrójny crossover, w którym bohaterowie 3 serii łączą siły i walczą razem z wrogiem. Cała historia jest opowiedziana dzień po dniu w poszczególnych serialach. 

Ale co to ma wspólnego z "Riverdale" i Archiem Andrewsem? W sumie to sporo!

Kadr z serialu "Riverdale"

W crossoverze 3 seriali superbohaterskich pojawiają się gościnnie Superman i Lois Lane. Widzimy ich na farmie rodziny Kentów w Smallville, gdzie razem z Supergirl remontują to miejsce. I o tą farmę tutaj chodzi! Na początku sceny w tle słychać piosenkę "Somebody save me...", która była przez 10 lat intrem serialu "Smallville".  Twórcy w ten sposób zrobili ukłon w stronę tamtego serialu. Mamy w końcu tą samą farmę, tego samego bohatera (Superman) i dla podkreślenia powiązania, tą samą piosenkę. 

Tak wyglądało intro "Smallville" z charakterystyczną ścieżką dżwiękowej:
Jeśli się dobrze przyjrzycie, to zobaczycie sceny kręcone na tej samej farmie.

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

I teraz wracamy już do "Riverdale" i Archiego oraz Jugheada. W odcinku 7 trzeciego sezonu pod tytułem "Men in Black" chłopacy trafiają na farmę, na której poznają Laurie Lake i jej siostrę. Dziewczyny są same na farmie, ich ojciec i brat pracują w pobliskiej fabryce. Czujny fan seriali powinien od razu rozpoznać to miejsce. Czerwona stodoła, żółty domek - to miejsce, w którym przez lata kręcono serial "Smallville". Serial, od którego zaczęła się fala seriali superbohaterskich. Po 10 sezonie "Smallville" rok później rozpoczęła się trwająca do dziś emisja serialu "Arrow".

Kadr z seria "Riverdale"
Kadr z serialu "Smallville"


Dlaczego Archie i Jughead trafili na tą samą farmę, na której kilka lat wcześniej kręcono "Smallville", a obecnie nakręcono sceny do "Supergirl"? Odpowiedź jest prosta. Seriale powstają w tym samym studio i studio Warnes Bros często używa tych samych, sprawdzonych lokalizacji w innych swoich produkcjach. Pewnie jeszcze nie raz wrócimy na tą farmę. A wy zauważyliście ten ester egg?

Kadr z serialu "Riverdale"
Kadr z crossoveru "Arrow", "The Flash" i "Supergirl"

Więcej zdjęć poniżej

  Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta

Kadr z crossoveru "Arrow", "The Flash" i "Supergirl"

Kadr z crossoveru "Arrow", "The Flash" i "Supergirl"
Kadr z serialu "Smallville"


Kadr z serialu "Smallvile"
Kadr z serialu "Riverdale"

Kadr z serialu "Riverdale"
Kadr z serialu "Riverdale"