CO WYDARZY SIĘ W RIVERDALE S03E10-S03E15


Jeszcze nie odbyła się premiera odcinka 9, a showrunner RIVERDALE Roberto Aguirre-Sacasa na swoim instagramie opublikował okładki scenariuszy kolejnych 6 odcinków serialu. Obecnie ekipa pracuje nad 15 i 16 odcinkiem. Epizod 15 znajdziecie w naszym zestawieniu. Poniżej garść informacji, co może wydarzyć się w najbliższych tygodniach w RIVERDALE.

Odcinek s03e10 (rozdział czterdziesty piąty) - The Stranger
Sugerując się okładką i informacją na Instagramie showrunnera, w tym odcinku wrócimy do Riverdale High. Zobaczymy odcinek poświęcony perypetiom w szkole oraz pierwsze przymiarki do egzaminów końcowych.
Odcinek s03e11 (rozdział czterdziesty szósty) - The Red Dahlia
Będzie to pierwszy taki odcinek w historii Riverdale. Twórcy bawią się co chwilę konwencjami - mieliśmy odcinek musicalowy, odcinek retrospekcyjny, a tym razem zobaczymy odcinek w bardzo mrocznym klimacie - w stylu noir. Prawdopodobnie dla podkreślenia całej stylizacji ten epizod będzie nadany w czerni i bieli (jak w starym kinie). Jak napisał Roberto "Niektóre tajemnice zostaną rozwiązane, inne dopiero się rozpoczną"... Na okładce scenariusza użyto kadru z komiksu, który pojawił się w polskim wydaniu "Riverdale Całkiem Nowe Historie Tom Pierwszy" (do kupienia tutaj).

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

Odcinek s03e12 (rozdział czterdziesty siódmy) - Bizzarodale
Kolejny odcinek przygotowany w odmiennej konwencji niż pozostałe. Riverdale oparte jest na losach czwórki głównych bohaterów - Archiego, Jugheada, Betty i Veroniki. Tym razem zobaczymy odcinek poświęcony innej czwórce bohaterów - Josie, Kevinowi, Cheryl i Reggie'mu. Już w wakacje twórcy zapowiadali, że w trzecim sezonie zobaczymy więcej tej czwórki, jak widać doczekali się nawet swojego własnego odcinka. Do tej pory można powiedzieć, że Josie, Kevinowi i Reggie "asystowali" głównej czwórce. Jedynie Cheryl ma rozwijane swoje wątki równolegle do głównych bohaterów.  Roberto na instragamie dodatkowo pisze, że ten odcinek będzie sexy i pełen zabawy. Również w nim pojawi się jedna z ulubionych scen Showrunnera. Ciekawe o czym ona będzie...

Tytuł odcinka jest nawiązaniem do postaci Bizzaro z komiksów/filmów o Supermanie. Bizzaro jest odwróconą kopią Superman. Twórcy RIVERDALE również postanowili odwrócić konwencję i dać czas antenowy drugiej czwórce bohaterów.


Odcinek s03e13 (rozdział czterdziesty ósmy) - Requim for a Welterweight
Tutaj będzie się działo! Archie wróci na ring bokserki (może zobaczymy znowu Mad Doga?), Alice zagłębi się jeszcze bardziej w ideologię tajemniczej farmy, Jughead jak przystało na prawdziwego detektywa będzie zagłębiał się w Sercu Ciemności (ciąg dalszy G&G czy może już nowy wątek?). Tym razem prawdopodobnie zobaczymy tradycyjny odcinek. Na okładce scenariusza widzimy jak Jughead i Dilton wynoszą Archiego z ringu. Może główny wątek odcinka będzie właśnie nastawiony na boks?

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

Odcinek s03e14 (rozdział czterdziesty dziewiąty) - Fire walk with Me
Dość tajemniczy odcinek. Roberto Aguirre-Sacasa na swoim instagramie wspomina jedynie, że problemy z Gryfonami i Gargulacami, a także z Farmą będą się jeszcze bardziej rozwijać. Zobaczymy czym zaskoczą nas twórcy.
Odcinek s03e15 (rozdział pięćdziesiąty) -Fifty
Jak to napisał Roberto na swoim instagramie jest to kamień milowy serialu - odcinek pięćdziesiąty! I ma to być również kamień milowy dla jednego z bohaterów. Czy chodzi o Jugheada, który jest pokazany na okładce scenariusza? Dowiemy się najpędzej za kilka tygodni.

Pojawiły się również informacje co planowe jest w kolejnych odcinkach. Jednak o tym napiszemy wkrótce w osobnym wpisie. Śledźcie nasz blog i bądźcie na bieżąco!

 Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones