TEGO MOŻE NIE ZAUWAŻYLIŚCIE - RIVERDALE S03E08


Za nami ósmy odcinek RIVERDALE, a tym samym odcinek przed dłuższą zimową przerwą. Dalsze losy naszych bohaterów zobaczymy dopiero w połowie stycznia. Do tego czasu przyjrzyjmy się odcinkowi numer 8. Poznajcie różne ciekawostki jakie ukryto w tym epizodzie.

1. Tytuł
Tytuł odcinka to "Outbraek". Jest to nawiązane do filmu "Wirus", który można było również obejrzeć w polskiej telewizji. W filmie tajemniczy wirus atakuje pewne miasteczko w Kalifornii i zostaje ono poddane kwarantannie. Tak samo jak nasze Riverdale. 


2. Jellybean
W 8 odcinku możemy poznać Forsythię "Jellybean" Jones. Jest ona młodszą siostrą Jugheada. W serialu jest już nastolatką, natomiast w komiksie zawsze była pokazywana jako niemowlę. W pierwszym sezonie Riverdale mieliśmy okazję zobaczyć wspólne zdjęcie Juga i Jelly. Aktorka, która wtedy pozowała do zdjęcia nie została jednak zaproszona do zagrania nastoletniej Jellybean. 


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics


3. Doktor Caligari
Po atak jaki dostały Vixens w Riverdale High Toni Topaz odpoczywa w rezydencji Thistlehouse u boku Cheryl Blossom. Cheryl zapewnia ukochaną, że w razie kłopotów jej lekarz - doktor Caligari zjawi się u nich w domu. Postać doktora Caligari została zaczerpnięta z niemego filmu z 1920 roku pod tytułem "Gabinet doktora Caligari". Jest to niemiecki horror, w którym tytułowy lekarz używając hipnozy wykorzystuje jednego ze swoich pacjentów do popełniania morderstw. 


4. Veronica ogląda seriale
W rozmowie z Reggie'm Veronica mówi, że widziała dość odcinków "Narcos" żeby dostrzec co robi jej ojciec w Riverdale. Chodzi oczywiście o produkcje i sprzedaż narkotyków. "Narcos" to netflixowski serial opowiadający historię handlarza narkotyków Pablo Escobara. Serial Riverdale powstaje w współprodukcji z Netflixem, więc mamy tutaj lokowanie produktu. 


Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

5. Władcy Much
Na złomowisku w Toledo pracuje Gladys Jones i ekipa chłopaków, których przygarnęła. Kiedy w ich ręce wpada Penny Peabody, Penny nazywa ich "Władcami Much". Nawiązuje w ten sposób do słynnej książki Williama Goldinga pod tytułem "Władcy Much". Jest to historia grupy młodych chłopaków, którzy rozbijają się na samotnej wyspie i muszą sobie na niej jakoś poradzić. 


6.  Milczenie owiec i Legion Zagłady
Veronica i Cheryl postanawiają wyciągnąć informację od Penelopy Blossom. W czasie przesłuchania Cheryl nawiązuje do kultowych już tekstów z filmu "Milczenie owiec". Chwilę później nazywa Hirama i jego wspólników Legionem Zagłady. Jest to nawiązanie do grupy superłotrów jaką założył Lex Luthor w komiksach o Supermanie. 


Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:

http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody