DLACZEGO MOOSE WYJECHAŁ Z RIVERDALE?


W ostatnim burzliwym odcinku wiele się wydarzyło. Moose Mason powiedział ojcu o swojej orientacji, przeżył pierwsze zbliżenie z Kevinem i... I postanowił wyjechać z Riverdale. Czy ten motyw to zwykły element fabuły serialu, czy może jednak mamy tu jakiś ukryty przekaz? 

Okazuje się, że wszystko nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. W scenie pożegnania Moose'a z Kevinem dowiadujemy się, że chłopak wyjeżdża do swojej ciotki mieszkającej w Glendale. Glendale, nie mylić z Greendale, czyli z sąsiednim miastem, w którym mieszkają między innymi czarownice z rodziny Spellmanów. 


Czy coś wiemy o mieście Glendale? A jednak wiemy! Informacja o Glendale jest Ester Eggiem odnośnie innej produkcji, jaka obecnie jest realizowana dla platformy Netflix. Cody Kearsley, czyli aktor wcielający się w rolę Moose'a dostał angaż w nowym serialu opowiadającym o apokalipsie zombie. Serial będzie nosił tytuł "Daybreak" i jego akcja będzie działa się właśnie w Glendale. Cody Kearsley wcieli się w postać "Turbo Bro Jacka" i wystąpi obok Matthewie Brodericka w nowym 10 odcinkowym serialu Netflixa.

Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

http://ultimatecomics.pl/Archie-T1-Wydanie-2-p70

Czy Moose wróci do Riverdale? Jest na to szansa. W scenie pożegnania z Kevinem chłopak mówi "Nie mogę tutaj mieszkać, przynajmniej teraz". 


Z ciekawostek jeszcze warto dodać, że nowy serial w którym wystąpi Cody również oparty jest na serii komiksowej. Jednak nie jest to serial wydawana przez Archie Comics, tylko przez wydawnictwo Drawn & Quarterly. Kolejną ciekawostką jest nazwa jaką określani są zombi w komiksie "Daybreak". Nazywa się ich "The Ghoulies", jednak nie ma to prawdopodobnie nic wspólnego z gangiem Ghoulies z "Riverdale". 


Będziecie tęsknić za Moose'm? Z kim teraz waszym zdaniem będzie spotykał się Kevin?


Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #moose #mason