TEGO MOŻE NIE ZAUWAŻYLIŚCIE - RIVERDALE S03E16


Przygotowaliśmy dla was paczkę ciekawostek z musicalowego odcinka "Riverdale". Twórcy tradycyjnie przemycili w fabule serialu różne smaczki z popkultury. 

1. Musical Heathers
Musical "Heathers" w Polsce mogliśmy oglądać pod tytułem "Śmiertelne zauroczenie". Film powstał w 1988 roku, a w główne role wcieli się późniejsi wielcy aktorzy, między innymi Winona Ryder (wcielająca się między innymi w rolę mamy Willa w serialu "Stranger Things"), czy też Christian Slater. Nastolatki z Riverdale jak co roku mają wystawiać musical w szkole. Cheryl wymusza na Kevinie Kellerze, aby w tym roku wystawić "Śmiertelne zauroczenie". W serialu mamy wykorzystane 9 piosenek z oryginalnego filmu.


2. Ubiór
Jeszcze przed przystąpieniem do prób musicalu Betty, Veronica i Cheryl, które będą wcielać się w rolę trzech Heather mają na sobie ciuchy kolorystycznie pasujące do ich filmowych odpowiedników. I tak Cheryl wcieli się w rolę Heather Chandler, która nosi czerwone ubrania. Betty natomiast zagra Heather Duke lubiącą nosić zielone ubrania, a Veronica wcieli się w Heather McNamara, którą można było oglądać w kolorze żółtym.

Już 28 marca premiera drugiego tomu komiksu RIVERDALE CAŁKIEM NOWE HISTORIE! Komiks dostępny jest już w przedsprzedaży!

 komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

3. Piła łańcuchowa
W jednej ze scen Cheryl mówi, że chce piłę łańcuchową. Dzieje się tak po ogłoszeniu Toni Topaz jako odpowiedzialną za choreografię całego musicalu. Dziewczyny są po świeżym zerwaniu. Napięcie rośnie. Tekst o pile łańcuchowej jest zaczerpnięty prosto z filmu. W "Śmiertelnym zauroczeniu" również Heather Chendler mówi, że potrzebuje piły łańcuchowej. 


4. Big Fun
W filmie nastolatkowie śpiewają piosenkę zespołu Big Fun pod tytułem "Teenage Suicide, Don't do it". Jest to hit plasujący się na szczytach list przebojów. Natomiast w serialu podczas imprezy w byłym klasztorze Sióstr Miłosierdzia, który obecnie jest siedzibą Farmy uczniowie śpiewają tą samą piosenkę oraz mają na sobie koszulki z napisem "Big Fun". Również w wersji angielskiej ten odcinek serialu nosi tytuł "Big fun".

5. Nawiązanie do Stephena Kinga
W jednej ze scen serialu Evelyn Evernever przychodzi do Cheryl kiedy jest w toalecie. Cheryl ze swoją wrodzoną wrednością pyta ją "Czego chcesz dziecko kukurydzy?". Jest to nawiązanie do opowiadania Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Opowiadanie doczekało się ekranizacji kinowej w 1984 roku. Do tej pory film doczekał się aż 8 sequeli i filmu telewizyjnego. 


6. Okulary 3D
W filmie "Śmiertelne zauroczenie" jedna z postaci marzy o pogrzebie jednej z wrednych Heather. W czasie tego pogrzebu wszyscy ubrani są na biało i mają na oczach założone okulary 3D. Scenę tą wykorzystano podczas tajemniczej ceremonii, której świadkiem jest Betty w siedzibie Farmy. Również tutaj wszyscy są ubrani na biało i mają założone okulary 3D. Dodatkowo Evelyn przeprowadza tajemniczy rytuał z udziałem Kevina i Fangsa. 


7. Cheryl w łóżku
W scenie, kiedy Toni Topaz przychodzi z "gałązką oliwną" do Cheryl mamy kolejne nawiazanie do oryginalnego musicalu. Cheryl w łóżku ma na sobie szlafrok, który jest niemalże repliką szlafroku jaki ma na sobie w podobnej scenie Heather Chandler. Również obie dziewczyny mają włosy związane czerwoną kokardą. Drugim nawiązaniem do musicalu jest to z czym przychodzi Toni. Toni ma w ręce kubek z przykrywką. Cheryl pyta czy to środek czyszczący. W filmie Heather Chandler umarła po wypiciu herbaty ze środkiem czyszczącym, który był w kubku z przykrywką. 

8. Sadza
W finałowych scenach "Riverdale" Betty i Jughead docierają do szkoły cali w sadzy. W filmie również postać Veroniki była ubrudzona sadzą po tym jak zginął JD. 


9. Wszyscy śpiewają
W drugim sezonie serialu bohaterowie wystawiali musical "The Carrie". Wtedy Jughead uwieczniał próby i ostateczne przygotowania do premiery musicalu za pomocą kamery. Tym razem Roberto Aguirre-Sacasa zapowiedział, że wszyscy bohaterowie zaśpiewają. I tak mamy Cole'a, który śpiewa w duecie z Lili oraz w finałowej scenie również ma swoją krótką kwestię. 


 Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #midgeklump #midge #klump #siostrawoodhouse #siostra #woodhouse #tallboy #gerladpetite #tall #boy #veronica #lodge #edgarevernever #edgar #evernever