CZY KURTZ TO CHARLES SMITH?


Ledwno jedno zagrożenie w serialu "Riverdale" zostało zażegnane, a już pojawiają się kolejne. Jednym z nich jest przywódca gangu Gargulców - Kurtz. Co wiemy o tym tajemniczym chłopaku? Kurtz w serialu pojawił się w tym samym momencie, w którym Gladys Jones wróciła do rodzinnego miasteczka. Jako przywódca Gargulców nadzorował chłopaków, którzy sprzedawali narkotyki wśród nastolatków Riverdale. Jughead za namową swojej matki odwiedził Gargulców z propozycją imunitetu, pod warunkiem wstąpienia do South Side Serpents. Kurtz jednak nie potrafił się dostosować i w końcu odszedł z Węży. 


W drugim sezonie "Riverdale"dużo uwagi poświęciliśmy Chicowi, którym podszywał się pod Charlesa Smitha - syna Alice Cooper i FP Jonesa (motyw ciąży Alice z FP pojawił się również w trzecim sezonie w odcinku "The Midnight Club"). Chic pod koniec drugiego sezonu przyznał się, że nie jest Charlesem i że go zabił, a następnie przejął jego tożsamość. Betty Cooper również próbowała poznać prawdę o swoim bracie. W ten sposób dotarła do jego kartoteki w sierocińcu. Dzięku temu mogliśmy zobaczyć jak wyglądał jej przyrodni brat jako dziecko. I w tym momencie zaczynają się burzliwe teorie. Wielu fanów "Riverdale" uważa, że Kurtz może być tak naprawdę Charlesem Smithem. 

 Komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

Pierwszym skojarzeniem jakie się nasuwa to podobieństwo chłopaków. Podobne rysy twarzy, podobna fryzura i sam fakt, że w "Riverdale" nic nie dzieje się przypadkowo. Idąc głębiej w fanowskie teorie znajdujemy wytłumaczenie różnych zachowań Lidera Gargulców. Skoro Kurtz jako dzieciak mieszkał w Klasztorze Sióstr Miłosierdzia, to mógł trafić do sali z Królem Gargulców. Stąd mogła wziąć się jego mania i zaangażowanie w grę "Gryfony i Gargulce". Niechęć do FP Jonesa może wynikać z tego, że chłopak wie, że to jego prawdziwy ojciec, który (tak jak i matka) porzucił go. Dalej Jughead nie dość, że jest synem FP, to jeszcze chodzi z Betty (trzymając się teorii), czyli z przyrodnią siostrą Kurtza-Charlesa. Chyba nie trzeba więcej tłumaczyć skąd tyle agresji w tym chłopaku?

Wielu fanów nie uwierzyło w słowa Chica o zabójstwie Charlesa. Z drugiej strony, czy w obliczu śmierci z rąk Betty lub The Black Hooda chłopak powinien kłamać, czy jednak ratować się i powiedzieć prawdę? Również nie wiemy, czy Hal zabił Chica. Ostatnie chwilie Chica na ekranie to była ucieczka przed The Black Hoodem. 

Nasza teoria jest taka, że Chic jeszcze powróci i zostanie skonfrontowany z Kurtzem. I finałem tego spotkania będzie ujawnienie, że Kurtz to Charles Smith. Tylko co z tą informacją zrobią Alice, FP, Jughead i Betty? 


Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #midgeklump #midge #klump #siostrawoodhouse #siostra #woodhouse #tallboy #gerladpetite #tall #boy #veronica #lodge #edgarevernever #edgar #evernever #fangsfogarty #fangs #fogarty