10 TEORII ODNOŚNIE CZWARTEGO SEZONU RIVERDALEFinał trzeciego sezon zostawił nas z wieloma pytaniami o czwarty sezon "Riverdale". Przygotowaliśmy dla was paczkę 10 teorii co może wydarzyć się w najnowszych odcinkach. Część informacji pochodzi z wywiadów jakich udzielił Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner serialu.

1. Odcinek s04e01
W jednym z wywiadów Roberto zaznaczył, że trzeci sezon rozpoczął się na chwilę przed Świętem Pracy (w przeciwieństwie do Polski, Amerykańskie Święto Pracy wypada co roku w pierwszy poniedziałek września). I według wstępnej zapowiedzi showrunnera czwarty sezon ma zacząć się również przy jednym ze świąt. Tym razem ma to być 4 lipca - Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych. Tym samym przerwa fabularna między ostatnim odcinkiem trzeciego sezonu, a początkiem nowego nie będzie zbyt długa.


2. Ostatni rok szkolny
Z rozmowy jaka odbyła się między czwórką naszych bohaterów na koniec finałowego odcinka trzeciego sezonu wiemy, że przed nimi ostatni rok nauki w Riverdale High. Tym samym w piątym sezonie nasi bohaterowie albo wyjadą na studia do większych miast, albo zostaną w Riverdale. Seria komiksowa od zawsze koncentrowała się na czasach szkolnych naszych bohaterów. Czy sezon czwarty będzie ostatnim? Co wydarzy się w ciągu tego roku? W ostatnich minutach finałowego odcinka trzeciego sezonu widzieliśmy zapowiedź wydarzeń, jakie mają odbyć się podczas ferii wiosennych. Do tych wydarzeń czeka nas co najmniej 12-15 odcinków. Cała fabuła sezonu ma pokazywać wydarzenia prowadzące do przedstawionej mrożącej krew w żyłach chwili.


3. Charles Smith
Od momentu pojawienia się wątku pierwszego dziecka Alice Smith i FP Jonesa w pierwszym sezonie wszyscy czekali, aż pojawi się on na ekranie. Pomimo informacji od Chica, że Charles nie żyje wielu fanów wciąż wierzyło, że pojawi się on w serialu. Między innymi w momencie, kiedy do akcji wkroczył Kurtz wielu myślało, że to własnie Charles. Sami również przedstawiliśmy taką teorię tutaj. Nasza cierpliwość w końcu została nagrodzona! Charles żyje, ma się dobrze, a nawet jest agentem FBI. Chłopak ujawnił swoją tożsamość przed Betty i Jugheadem, czyli jego przyrodnim rodzeństwem. Pytanie jakie mi się od razu pojawiło w głowie to to, czy Chic kłamał o swojej relacji i znajomości z młodym Smithem. Chic prawdopodobnie przeżył walkę z Jugheadem w finałowym odcinku. Więc może dojść do jego konfrontacji z Charlesem. Czy chłopacy się znali? Czy byli parą? Czy Charles był uzależniony od narkotyków? Wszystkie te informacje kłócą się z tym jak prezentuje się Agent Smith. Kolejnym pytanie jest czy Charles będzie pozytywnym bohaterem, czy tym razem to on będzie mieszał w miasteczku?


komiksy z uniwersum Archie Comics do kupienia po polsku od wydawnictwa Ultimate Comics

4. Farma, Alice, Polly i Fangs
Akcja czwartego sezonu rozpocznie się dość szybko po finale trzeciego sezonu. Agent Smith poprosił Betty i Jugheada o pomoc w odkryciu dokąd uciekła Farma. Czy tak krótki czas, to dość dużo na zlokalizowanie podejrzanej grupy osób, do tego mając w jej szeregach szpiega w postaci Alice Smith? Według informacji od showrunnera serialu wątek Farmy ma trwać przez większość czwartego sezonu. Alice i Fangs wrócą do miasteczka. Może być jednak tak, że Polly, oddana Farmie od samego początku, się dla niej poświęci i zginie (wątek Farmy pojawia się już w pierwszym sezonie - tam mieli ukryć się Jason i Polly). Roberto zdradził, że Alice bezpiecznie wróci do Riverdale. Edgar i Evelyn mogą zostać złapani i skazani za swoje zbrodnie. Co tym samym da twórcą serialu furtkę do ich powrotu i zemsty np. pod koniec czwartego sezonu.


5. Kevin Keller
Jednym z pytań jakie pojawiły się pod koniec trzeciego sezonu było "czy Kevin i Fangs są parą?" Chłopacy uczestniczyli w dziwnej ceremonii na Farmie, która wyglądała jak ślub, w kolejnych scenach byli pokazywani razem, mieszkali w jednym pokoju. Jednak konkretnego pocałunku, wspólnego przytulania się czy czułych tekstów nie zobaczyliśmy. Kevin jako jedyny Farmer został w Riverdale, aby głosić świadectwo Farmy. Po totalnym wypraniu mózgu, wcześniejszym rozstaniu z Moose'm, śmiercią Joaquina De Santosa Kevin został znowu sam. Czy przez wakacje młody Keller się pozbiera i znowu będzie wesołym chłopakiem z miasteczka? Czy Fangs wróci do Riverdale, a tym samym do Kevina? Według zapowiedzi showrunnera Kevin wróci do zdrowia, jednak chwilę to potrwa. Pytanie, czy on sam chce się otrząsnąć z tego co wmawiała mu Farma. 


6. Juniper i Dagwood 
Jak wszyscy wiemy Polly urodziła bliźnięta. W ostatnich odcinkach trzeciego sezonu dzieci miał adoptować Egdar i Alice. Po interwencji Betty (za namową Hala Coopera) Dagwood trafił w ręce Penelopy Blossom, a Juniper została uratowana przez Alice i Cheryl. W jednej ze scen widzimy jak dziewczynka trafia w ręce Nany Rose. Nie wiemy co stało się z drugim dzieckiem. Ich wątek na pewno pojawi się w czwartym sezonie. Betty, Alice, Cheryl oraz oczywiście Polly są najbliższą rodziną bliźniąt. Jeśli nasza teoria się potwierdzi i Polly zginie, to kto zajmie się dziećmi? Czy nasi bohaterowie pokłócą się o to?


Idealny prezent dla Fana "RIVERDALE"? Bluza z całą ekipą!

7. Fred Andrews
Wątek Freda został niestety przerwany śmiercią aktora. W roli opiekuna nieletniego Archiego Andrewsa pojawiła się jego mama - Mary Andrews. Mary postanowiła wrócić do Riverdale i zostać na dłużej. W rozmowach między matką i synem pojawiały się hasła "zapytasz taty?", "poczekamy na tatę aż wróci" itp. Roberto Aguirre-Sacasa zapowiedział, że mają pomysł na uhonorowanie Freda / Luke'a Perry'ego i zrobienie dla niego godnego pożegnania w czwartym sezonie. W momencie śmierci aktora większość fabuły trzeciego sezonu była już napisana lub w trakcie nagrań. Twórcy postanowili wprowadzić wątek powrotu Mary do miasteczka i przeczekać z wyjaśnieniem zniknięcia z ekranu Freda do kolejnego sezonu. Roberto nie zdradził jak będzie wyglądało zakończenie wątku taty Archiego. 


8. Wyczekiwany Crossover
Po pierwszych odcinkach "The Chilling Adventures of Sabrina" fani "Riverdale" chcieli bardzo zobaczyć crossover obu seriali. Całość dodatkowo podsycali aktorzy wrzucając na media społecznościowe wspólne zdjęcia. Roberto Aguirre-Sacasa nie wykluczał możliwości crossoveru. Wątek Króla Gargulców również nasuwał fanom kolejne teorie, że może Sabrina ocali Riverdale od tajemniczego Króla. Finalnie w trzecim sezonie nastoletnia czarownica się nie pojawiła. Czy to koniec tego pomysłu? Otóż nie! W finałowym odcinku trzeciego sezonu "Riverdale" widzimy najpierw przerażoną Cheryl, kiedy znalazła ciało brata na wózku, a później mówiącej do niego. Co to może oznaczać? W "Sabrinie" pojawił się już motyw wskrzeszania umarłych. Cała sytuacja nie skończyła się dobrze. Jednak, czujne oko fanów mogło wychwycić w jednym z odcinków drugiego sezonu "Sabriny", że Harvey kupował komiks "Afterlife with Archie". Co to ma wspólnego z Jasonem? W komiksie "Afterlife with Archie" Sabrina ożywia psa Jugheada. Później w miasteczku pojawiają się zastępy zombie. Może zdarzyć się tak w czwartym sezonie, że Cheryl i Sabrina się spotkają i będą próbować ożywić Jasona. Nieprawdopodobne? Oczywiście. Ale w "Riverdale" wszystko jest możliwe. 


9. Rodzina Lodge
Veronica w ostatnich odcinkach pokonała ojca i wpakowało go za kratki. Jednak Hiram zawsze ma jakiegoś asa w rękawie i jest w stanie go wykorzystać. Cień zemsty padł na Hermione Lodge. Na oczach Veroniki została ona aresztowana na podstawie podrzuconych dowodów przez ludzi Hirama. Hiram ma się dobrze w swoim więzieniu, a Veronica będzie musiała zrobić wszystko, by pomóc matce. Młoda panna Lodge w czwartym sezonie z Archiem u boku będzie starał się oczyścić z zarzutów swoją mamę oraz jednocześnie będzie walczyć, aby jej ojciec został za kratkami. Jednak jak zapowiedział showrunner nie będzie w stanie zrealizować obu tych celi. Jak zapowiedział Roberto powinniśmy martwić się o Hermione. 


10. Ostatni sezon Jugheada
Wielu fanom opadły szczęki, w chwili kiedy zobaczyli scenę z przyszłości - Betty, Veronica i Archie palą ubrania oraz zakrwawioną czapkę Jugheada. Czy to znaczy, że Jughead zginął? Czy to znaczy, że oni go zabili? Dlaczego? Internet rozgrzał się do czerwoności od teorii i postów przerażonych  fanów. Prezentowana scena będzie elementem jednego z środkowych odcinków czwartego sezonu. Do tego czasu będzie budowana cała historia prowadząca do tej przerażającej sceny. 

Jest kilka teorii co może stać się z Jugiem. 
O tym napiszemy wkrótce w kolejnym wpisie. 

Fani spekulują, że w czwartym sezonie zobaczymy ponownie odcinek musicalowy, prawdopodobnie na wiosnę. Również dobrze został przyjęty przez widzów odcinek retrospekcyjny, więc jest bardzo prawdopodobne, że twórcy ponownie sięgną po ten pomysł przy czwartym sezonie. Czy będzie coś nowego, co zaskoczy fanów? Przekonamy się jesienią 2019. 


 Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #midgeklump #midge #klump #siostrawoodhouse #siostra #woodhouse #tallboy #gerladpetite #tall #boy #veronica #lodge #edgarevernever #edgar #evernever