SEZON 4 PIERWSZY KLAPS ZA NAMI


8 lipca po prawie 3 miesięcznej przerwie ekipa aktorów wróciła na plan serialu ""Riverdale". Wszyscy wypoczęci po wakacjach od razu przystapili do pracy. Pierwszy odcinek czwartego sezonu będzie miał tytuł "Im Memoriam" ("Pamięci"), który ma uhonorować zmarłego nagle Luke'a Perry'ego, odtwórcę roli Freda Andrewsa, taty Archiego. 

Zdjęcie Madchen Amick z pierwszego dnia czytania scenariuszy czwartego sezonu Riverdale

Showrunner serialu Roberto Aguirre-Sacasa już dużo wcześniej zapowiedział, że postać Freda jak i sam Luke zostaną upamiętnione w jednym z odcinków czwartego sezonu. 
Okładka scenariusza pierwszego odcinka czwartego sezonu, na grafice album pamiątkowy ze zdjęciami rodziny Andrewsów

Nie wiemy jaki jest plan twórców, co do pierwszego odcinka czwartego sezonu. Na pewno dużo uwagi poświęcone będzie w nim postaci Freda Andrewsa oraz wyjaśnienie jego śmierci / zniknięcia z fabuły serialu. Przypomnijmy, że w ostatnich odcinkach trzeciego sezonu pomimo, że Fred nie pojawiał się na ekranie, to był wspominany w rozmowach. Roberto Aguirre-Sacasa w późniejszych wywiadach mówił, że mieli już gotowe scenariusze na cały trzeci sezon. Działo się na tyle dużo w finale sezonu, że twórcy postanowili podtrzymać postać Freda i na spokojnie rozwiązać jego wątek w czwartem sezonie. Moment nadszedł w odcinku otwierajacym nową historię. 

Zdjęcie z Instagramu JK Apy
Czwarty sezon to nie tylko pożegnanie Freda Andrewsa i uhonorwanie zmarłego Luke'a Perry'ego. Czwarty sezon to także początek nowej historii, z którą zmierzą się nasi bohaterowie. Showrunner Roberto Aguirre-Sacasa w jednym z wywiadów zdradził, że fabuła trzeciego sezonu rozdzieliła naszych bohaterów. Z jednej strony Jughead i Betty zajmowali się sprawą Króla Gargulców, z drugiej strony Veronica rozwijała swój klub i walczyła z ojcem, a jeszcze osobnym tematem był powrót Archiego do miasteczka i jego rozwój bokserski. Tym razem to, co się wydarzy w najnowszym sezonie ma spoić bohaterów i razem w czwórkę mają stawić temu czoło. A cała akcja ma prowadzić finalnie do sceny, jaką widzieliśmy w finale trzeciego sezonu. (dla przypomnienia poniżej mrożący krew w żyłach screen).
Komiksy z bohaterami RIVERDALE do kupienia od Ultimate Comics tutaj:
http://ultimatecomics.pl/PAKIET-Riverdale-T1-i-Riverdale-T2-p86
Czwarty sezon to także ostatni rok edukacji naszych bohaterów w Riverdale High. W ciągu sezonu dowiemy się jakich wyborów dokonają nasi ulubieńcy - czy zostaną w Riverdale, czy pójdą na studia do dużych miast? Naturalnie dowiemy się również jak potoczą się pozostałe wątki ucięte w finale trzeciego sezonu. Takie jak pojawienie się Charlesa Smitha (przyrodniego brata Betty oraz Jugheada), co stało się z mieszkańcami farmy, czy Kevin dojdzie do siebie po pozostawieniu go przez Farmerów, co stanie się z Hermione i Hiramem itp itd. 


Zdjęcia do najnowszego sezonu trwają od ponad tygodnia, a my zostaliśmy uraczeni jedynie kilkoma zdjęciami z planu. Powyżej zdjęcie półnagiego Archiego z narzędziami na tle szydlu POP'S. Wydaje nam się, że pewnie Archie przejął obowiązki po ojcu i w imieniu firmy "Andrews Construction" remontuje bar. 


Kolejnym zdjęciem jakie otrzymaliśmy jest sielski widok z balkonu domu Andrewsów. Archie patrzy na przyjaciół bawiących się w ogródku. Widzimy Betty i Jugheada w objęciach, Veronikę, Kevina, Reggie'go oraz Cheryl i Toni. Na zdjęciu widzimy jeszcze 3 postaci, które jednak ciężko rozpoznać. 

Zdjęcie pokazuje zakulisowo obsadę zebraną w kręgu w słabo oświetlonym ogrodzie z napisem: „BTS shot z wczorajszego kręcenia. Koniec intensywnego tygodnia dla naszej rodziny #Riverdale. Naprawdę emocjonalna, piękna praca wykonywana przez obsadę i ekipę.

Już od czwartku San Diego Comic Con 2019, na którym odbędzie się panel z aktorami i twórcami serialu "Riverdale". Może wtedy poznamy więcej szczegółów odnośnie czwartego sezonu. Nie wiadomo, czy zostanie pokazany zwiastun najnowszego sezonu. Zeszłoroczny Comic Con był w sierpniu i ekipa miała już sporo nagranego materiału. Teraz minął ledwo tydzień zdjęć. Panel dyskusyjny w niedzielę.  

Poniżej znajdzie również zdjęcia z social mediów aktorów, widać żę dobrze się bawią na planie.

Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
 https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html 
  
 http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html 
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #midgeklump #midge #klump #siostrawoodhouse #siostra #woodhouse #tallboy #gerladpetite #tall #boy #veronica #lodge #edgarevernever #edgar #evernever #fangsfogarty #fangs #fogarty