NA CHWILĘ PRZED PREMIERĄ CZWARTEGO SEZONU RIVERDALE


W miniony weekend (3-6.10.2019) odbyła się kolejna edycja New York Comic Con. W trakcie konwentu odbył się również panel poświęcony serialowi Riverdale. Pod ostrzałem pytań znaleźli się serialowi rodzice naszych bohaterów - Mark Consuelos czyli Hiram Lodge, Marison Nichols czyli Hermione Lodge, Molly Ringwald czyli Mary Andrews, Skeet Urlich czyli FP Jones, Madchen Amick czyli Alice Cooper oraz oczywiście showrunner serialowego uniwersum Archie Comics - Roberto Aguirre-Sacasa. 

Poniżej zebraliśmy paczkę ciekawostek jakie ujawnili goście panelu oraz najnowszy długi zwiastun czwartego sezonu serialu. 

1. Rodzina Andrewsów
Tutaj wydarzy się największa zmiana. Już w pierwszym odcinku twórcy i przyjaciele z planu serialu uhonorują zmarłego nagle w marcu 2019 roku Luke'a Perry'ego, który wcielał się w postać taty Archiego - Freda Andrewsa. Jak już pisaliśmy obecność Freda była sztucznie podtrzymywana do końca trzeciego sezonu serialu. Zabieg ten wytłumaczył już wcześniej Roberto chęcią poświęcenia całego odcinka zmarłemu koledze. W nowym zwiastunie widzimy wstrząsający moment, w którym Archie dowiaduje się o śmierci ojca. Gościnnie w pierwszym odcinku wystąpi ponownie Ashleigh Murray w roli Josie McCoy. Znana z serialu Beverly Hills 90210 Shannen Doherty, prywatnie przyjaciółka Luke'a również pojawi się gościnnie w tym odcinku. 


Mary Andrews w pewnym momencie wróci na stałe do Riverdale i zamieszka z synem. Sytuacja jaka będzie panować w miasteczku, jednak w pewnym momencie ją przerośnie (odcinek 7 -Święto Dziękczynienia). Archie razem z Mad Dogiem będą prowadzić zajęcia bokserskie dla dzieciaków z miasteczka. Dojdzie również do konfliktu między Rudzielcem a Reggiem Mantlem. Czy Reggie namiesza w życiu Archiego?

2. Rodzina Lodge
Tutaj również będzie się dużo działo! Oboje rodzice Veroniki trafią do więzienia. Ojciec mimo pobytu za kratkami będzie dalej mieszał w życiu córki. Do Riverdale przyjedzie mama Hirama, czyli babcia Vi. Poznamy również starszą siostrę Veroniki - Hermosę. Jak to zaznaczyła Madison Nichols w czasie panelu - "to nie jej córka"! Co sprowadzi nową bohaterkę do miasteczka? Czy będzie przyjacielem czy jednak wrogiem? W zwiastunie widzimy scenę, w której Hiram i Hermione oddają się miłosnemu pocałunkowi. Czyżby jednak mieli się zejść? A może Hiram będzie coś knuł? Miłość między Veroniką i Archie powróci, czego przykłady mamy w poniższym zwiastunie. Piąty odcinek tego sezonu będzie w większości poświęcony rodzinie Lodge'ów. 

Komiksy z bohaterami RIVERDALE do kupienia od Ultimate Comics tutaj:
http://ultimatecomics.pl/PAKIET-Riverdale-T1-i-Riverdale-T2-p86

3. Rodzina Jones i Cooper
FP wyśle syna do szkoły poza Riverdale. Pomimo początkowych kryzysów ojciec zmotywuje go do walki i pokazania na co go stać nowym uczniom i nauczycielom. FP wróci do Serpents (wąż chyba jednak nie zmienia skóry). Związek Betty i Jugheada będzie przechodził kolejne próby, ale będzie stabilny. W trzecim odcinku Alice Cooper wróci do Riverdale. Razem z córka zamieszkają w swoim starym domu, należącym obecnie do Jonesów. Alice i FP w jednym domu, w jednym łóżku? Betty i Jughead w jednym domu, w jednym łóżku? Okey, tylko na weekendy, ale zawsze. Zapowiada się ciekawie! Również wątek Charlesa Smitha, czyli syna Alice i FP będzie rozwijany w czwartym sezonie. Chłopak oprócz śledztwa dotyczącego farmy, będzie miał miłosny powód do dłuższego przebywania w Riverdale. W jednym odcinków zostanie wyjaśniona tajemnice, co zrobiła Alice z pieniędzmi Betty na studia (w trzecim sezonie padło hasło, że Alice przekazała je dla farmy). Jak przystało na szczęśliwą rodzinę - będzie wspólna scena, w której pojawią się Alice, FP, Betty, Jughead, Jellybean oraz Charles. Dużą ciekawostką ma być powrót ojca FP, czyli dziadka Jugheada do Riverdale! 


4. Rodzina Blossom
Dużo z tej rodziny nie zostało - tylko Cheryl i Nana Rose. Oczywiście jej częścią są również Toni, która będzie dalej w związku z Cheryl. Nie zanosi się tutaj na jakieś większe rewolucje. Oraz do rodziny dołączą bliźnięta Polly i Jasona. Wiemy, że to właśnie Cheryl będzie się nimi zajmować. Podczas odcinka Halloweenowego Cheryl i Toni przebiorą się za postaci z uniwersum komiksów DC - czyli za Harley Quinn i Trujący Bluszcz (Poison Ivy). Zobaczymy ich namiętny pocałunek w tym przebraniu. Aż do połowy sezonu gdzieś z szafy lub z piwnicy będzie wystawał trup Jasona Blossoma. Cheryl w pewnym momencie poradzi sobie z tą traumą. Ciekawe kto jej w tym pomoże? 

 5. Ciekawostki 
Z ciekawostek jakie pojawiły się na panelu warto wymienić:
- Madchen Amick wyreżyseruje 1 odcinek serialu, klimat odcinka będzie w stylu kultowego serialu "Twin Peaks" (również wcześniej padła informacja, że Madchen wyreżyseruje jeden z odcinków czwartego sezonu serialu "The chilling adventures of Sabrina"),
- pojawi się odcinek poświęcony szkolnemu balowi,


- po raz pierwszy pojawi się odcinek Halloweenowym (pisaliśmy o tym w osobnym poście),
- po raz trzeci pojawi się odcinek musicalowy,
- warto uważnie oglądać każdy odcinek, pojawią się w nich nawiązania/wskazówki do serialu "The chilling adventures of Sabrina", czyżby szykował się nam wreszcie crossover? 
- pierwszy odcinek sezonu będzie w pewien sposób oderwany od fabuły czwartego sezonu, tak naprawdę drugi odcinek (powrót do liceum po wakacjach) będzie zaczynał nowe wątki i tajemnice, 
- dowiemy się więcej o pobycie Mary Andrews w Chicago, czyżby krył się za tym jakiś romans?
- w odcinku musicalowym mogą pojawić się sceny śpiewane przez rodziców.

Więcej będziemy dowiadywać się na bieżąco w czasie kręcenia kolejnych odcinków. A już jutro - w czwartek o 9:00 rano pojawi się pierwszy odcinek czwartego sezonu Riverdale, po polsku na platfromie Netflix! Zobaczcie zwiastun nowego sezonu poniżej:


Nasz poprzednie atykuły:
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/2019/07/troche-strachu-czyli-riverdale-odcinek.html
https://ultimatecomicspl.blogspot.com/2019/07/podsumowanie-panelu-riverdale-na-san.html
Więcej naszych stałych cykli przeczytacie klikając w obrazki poniżej:
 https://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/star-trek.html 
  
 http://ultimatecomicspl.blogspot.com/p/trekowe-wakacje.html 
Autor tekstów: Adam Wojewoda

#archie #archiecomics #riverdale #newriverdale #noweriverdale #riverdalepolska #betty #veronica #jughead #cheryl #cherylblossom #jason #jasonblossom #serial #netflix #ultimatecomics #komiks #archiepopolsku #blackhood #archieandrews #bettycooper #jugheadjones #veronicalodge #pops #kjapa #lillireinhart #camilamendes #colesprouse #madelainepetsch #trevorstines  #sierramccoy #mccoy #mayormccoy #josie #josisemccoy #jossie #jossieandthepussycats #jossieikociaki #kociaki #pussycats #cityhall #missgrundy #grundy #geraldinegrundy #tomkeller #keller #kevinkeller #penelopa #penelopablossom #joaquindesantos #joaquin #toni #tonitopaz #serpents #poptate #pop #valeriebrown #valerie #josieandthepussycats #josieikociaki #cliff #cliffblossom #alicecooper #fpjones #fredandrews #fred #hiram #hiramlodge #lodge #polly #pollycooper #chic #nana #rose #roseblossom #roseannablossom #chuck #chuckclayton #riverdalebulldogs #bettycooper #dilton #diltondoiley #doiley #charlessmith #chalres #smith #cheryl #cherylblossom #claudiusblossom #claudius #blossom #sweetpea #sweet #pea #serpents #cassidybullock #cassidy #bullock #pennypeabody #penny #peabody #ethel #muggs #ethelmuggs #benbutton #ben #button #hermionelodge #hermione #lodge #fangs #fogarty #kevin #malachai #mary #maryandrews #gladys #gladysjones #jellybean #michaelminetta #minetta #midgeklump #midge #klump #siostrawoodhouse #siostra #woodhouse #tallboy #gerladpetite #tall #boy #veronica #lodge #edgarevernever #edgar #evernever #fangsfogarty #fangs #fogarty